2012.11.25 - Podsumowanie sezonu 2012

MOTOCROSS

Ostatnimi zawodami motocrossowymi sezonu 2012r., były XXIV Grand Prix Niepodległości im. Władysława Dudzińskiego w Sochaczewie. Crossowcy bardzo licznie pojawili się na starcie, a pogoda sprzyjała rywalizacji na najwyższym poziomie. Gwarantowały to, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, legendarne nazwiska, które zapowiedziały swój udział. Na liście startowej znalazł się Łukasz Lonka i gwiazda polskiego żużla Tomasz Gollob.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Strefy Północnej prym wiedli zawodnicy Lidzbarskiego Moto Klubu. Na wysokim IV miejscu w klasie weteran uplasował się Janusz Herman tuż za nim na miejscu V Wiktor Kuźniewski . Klasę weteran wygrał Zbigniew Bukowski AMK Człuchów, II miejsce zajął Zbigniew Korkuć z Moto Klub Olsztyn, a Adam Nowacki z WKM Więcbork zakończył sezon na miejscu III.

W klasie MX1 rywalizację wygrał reprezentujący barwy Moto Klub Lidzbark Warmiński Wojciech Kuształa, II miejsce należało do Krszysztofa Dziadko z Moto Klub Olsztyn, III był Wojciech Stypa WKM Więcbork. Tuż za podium, odpowiednio na miejscu V oraz VI uplasowali się Dominik Winckiewicz oraz Adam Minkowski reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński.

Natomiast w klasie MX2 na najwyższym stopniu podium uplasował się Marcin Szczepański z Moto Klub Lidzbark Warmiński, drugie miejsce na podium zajął Kacper Kozłowski także z Moto Klub Lidzbark Warmiński. Najniższy stopień podium zdobył Marcin Krakowski reprezentujący barwy LKS Jastrząb Lipno.

Również w klasie MX85 w klasyfikacji generalnej miejsca w czołówce zdobyli zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego. I miejsce zajął Jakub Barczewski z LKS Jastrząb Lipno, II miejsce jego klubowy kolega Artur Łykowski, a na najniższym stopniu podium uplasował się Cezary Lewko pokonując o 16 pkt zawodnika Lidzbarskiego Moto Klubu Jakuba Baranowskiego zajmującego miejsce IV.

Klasa MX65 należała do regularnie punktujących: Filipa Bukowicza z KM Wisła Chełmno, oraz Maksymiliana Nikiel Motoklub Olsztyn oraz Cezarego Lasoty reprezentującego Wiraż Bartoszyce.

W najliczniej sklasyfikowanej klasie C powyżej 23l, I miejsce na podium zajął Marcin Polnar PKS Korona Elbląg, II był Jarosław Narwojsz KM Giżycko, III miejsce na podium należy do Krzysztofa Pastuszka PKS Korona Elbląg. Tuż za podium na IV miejscu sklasyfikowany został Marek Niepiekło reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warminski.

W klasie C do 23l prym wiedli zawodnicy WKM Więcbork. Na I miejscu uplasował się Mateusz Paczyński, II miejsce należy do Kacpra Paczyńskiego, miejsce III zajął Radosław Korkuć Motoklub Olsztyn.

Mistrzem Polski w klasie MX open został Karol Kędzierski reprezentujący barwy KM Cross Lublin wygrywając o 7pkt ze swoim bratem Łukaszem Kędzierskim również KM Cross Lublin, III miejsce zdobył natomiast Tomasz Wysocki reprezentujący Motosport Castrol Team Toruń. W klasie MX65 Mistrzem Polski został Marcus Petersen z Danii , vice ? mistrzem jest Filip Bukowicz KM Wisła Chełmno, II vice ? mistrzem Amadeusz Murawski z Automobilklubu Głogów.

CROSS COUNTRY

Ostatnią imprezą sportową podsumowującą sezon Cross Country był Puchar Polski rozgrywany w Suwałkach w dniu 30 września 2012 roku. W sumie do rozegrania było 10 rund w formule Pucharu Polski Cross Country oraz 5 rund Mistrzostw Polski Cross Country. W kalendarzu było jeszcze kilka imprez nie zaliczanych ani do Pucharu Polski ani do Mistrzostw Polski. Imprezą na którą należy zwrócić uwagę jest na pewno Kielcberg . Była to już IV edycja. Rozgrywana pod Kielcami w Sobkowie na terenie kopalni Trzuskawica . W swoim założeniu ma nawiązywać do słynnych zawodów Erzbergrodeo odbywających się w Austrii.

Kielcberg:

Klasyfikację generalną Pucharu Polski w klasie Senior 1 wygrał Mariusz Kubat z MKS TRYB Częstochowa, II miejsce na podium należy do Przemysława Pawłowskiego z Enduro Team Centrum Łódź, III natomiast jest Paweł Czeszejko-Sochacki z KKM Kwidzyn.

W klasie Senior 2 prym wiódł Sebastian Romanowski reprezentujący Stowarzyszenie Motosport Team Toruń zajmując I miejsce , tuż za nim na miejscu II ze stratą 14 pkt uplasował się jego kolega klubowy Dariusz Strzelecki. Najniższy stopień podium należy do Tomasza Gawron z TM DROGBUD CROSS ATV Piła.

W klasie Weteran ton rywalizacji nadawał Mariusz Czachor z Automobilklubu Polski wygrywając rywalizację przed Robertem Kaniewski z X Racing Team, miejsce III należy do Sławomira Suchorowskiego z X Racing Team.

Mistrzostwa Polski Cross Country w klasie Senior 2 wygrywa Łukasz Kędzierski Sekcja Motorowa GKS Bogdanka, vice Mistrzem został jego klubowy kolega Kamil Walczak, natomiast II vice Mistrzem przegrywając o 6 pkt został Sylwester Jędrzejczyk z KKM Kwidzyn.

Rozstrzygnięcie w klasie Senior 1 prezentuje się następująco: I - Karol Kędzierski Sekcja Motorowa GKS Bogdanka, II - Paweł Szturomski Automobilklub Głogów, II - Michał Kędziora KTM Novi Kielce.

SUPER ENDURO

W dyscyplinie, która po raz pierwszy w tym roku doczekała się cyklu imprez w ramach Pucharu Polski, ostatnia runda odbyła się w Tymbarku. W tego rodzaju zawodach pogoda nie ma znaczenia, im trudniej tym lepiej i czasem to ona pisze scenariusz całych zawodów. W ekstremalnych warunkach, wszechstronnie przygotowani zawodnicy pokazują swoją przewagę. Gdy tor zaczyna zaskakiwać, nie ma recepty na wygraną, liczy się kondycja, siła fizyczna, rozwaga i opanowanie.

Puchar Polski Super Enduro Tymbark 07.10.2012

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w rywalizacji, a szczególnie tym, którzy zdobyli miejsca na podium serdecznie gratulujemy!