Super Enduro

 

Super Enduro to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motocyklowego. Jest to połączenie nieco bardziej popularnych zawodów typu motocross z trudną i techniczną dyscypliną jaką jest enduro.

Motocross w odbywa się tylko i wyłącznie na zamkniętych specjalnie przygotowanych torach. Trasa położona jest na wolnym powietrzu i w 100% przebiega po podłożu ziemnym. Każdy bieg motocrossowy jest stosunkowo krótki i trwa zwykle między 15 a 30 minut.

W przypadku rajdów enduro, tylko część rywalizacji przebiega na zamkniętej trasie. Mowa o tak zwanych próbach czasowych, które w zależności od budowy noszą nazwę: cross, enduro lub extreme. Główna trasa rajdu biegnie często drogami publicznymi, na których zawodnicy muszą stosować się do zasad ruchu drogowego. Na wspomnianych próbach organizatorzy często przygotowują trudne technicznie przeszkody. Czasem wykorzystywany jest teren naturalny, a innym razem przeszkody są specjalnie budowane na zawody.

Super Enduro łączy obie dyscypliny. Trasę zawodów stanowi zamknięty tor. Natomiast na torze zawodnicy muszą co chwila pokonywać trudne przeszkody wykonane z opon, drewnianych bali, podkładów kolejowych, głazów, kamieni itp. Najczęściej zawody Super Enduro organizowane są w halach. Jednak Puchar Polski Super Enduro to zawody rozgrywane na świeżym powietrzu. Podobnie jak od 2012r również Mistrzostwa Polski.

Zawody Super Enduro zwane są również halowym Indoor Enduro lub Endurocrossem. Jednym z najlepszych światowych zawodników tej dyscypliny jest Polak Tadeusz ?Taddy? Błażusiak.

 

Regulamin Głównej Komisji Sportu Motocyklowego Polskiego Związku Motorowego w dyscyplinie  SuperEnduro na rok 2013

 

 

 

 

Siedziba klubu

 

Warmiński Auto-Moto Klub
11-100 Lidzbark Warmiński


NIP: 743 202 3626
REGON: 281380447
BGŻ: 56 2030 0045 1110 0000 0244 5340

Lokalizacja toru

 

Warmiński Auto-Moto Klub
ul. Wrzosowa
11-100 Lidzbark Warmiński
- droga nr 513
- wyjazd na Wozławki
(mapa)

E-mail

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.